TERMOTÖÖDELDUD PÕRANDALAUD

Termotöötlus on puidu töötlemise vorm kus puitu kõrgel temperatuuril kuumutades viiakse sellest välja orgaanilised ja mürgised ained. Töötluse tulemusel puit muutub tumedamaks - olenevalt temperatuuri kõrgusest ja töötluse ajast on võimalik hele ja tume töötlus. Puidu värvus muutub terve puidu ulatuses. Puidu vastupidavus bakteritele ja seenhaigustele suureneb. Ja peamine suur eelis tekib puidu stabiilsuses - termotöödeldud puit "mängib" niiskuse ja soojuse mõjul vähem ja aeglasemalt kui tavaline töötlemata puit.  Meie tootevalikus on termotamme, termosaare ja termokase erinevate mõõtudega tooted. Saame pakkuda ka samadele toodetele põrandaliistusid. Kuna termotöötluse tõttu saematerjal paindub siis tavaliselt termotöödeldud liistud on varieeruva pikkusega ja keskmisest lühemad.

Termotamm
Tamme on kõige kohalikest puuliikidest kõige raskem termotöödelda. Peale töötlust muutub puu värvus üsna tumedaks ja eksklusiivseks.

Termosaar
Tavaliselt on võimalik heledam ja tumedam töötlus. Jätab omapäraselt eksootilise mulje ning on väga eksklusiivne.

Termokask
Võrreldes termotamme või termosaarega soodne võimalus saada eksklusiivse välimusega korralik põrand. Tavaliselt keskmise töötlusega toode on ka okstega sordi puhul koduse sooja tooniga.


Copyright ® 2011 Acroco OÜ. All rights reserved.